Studio wokalne SUKCES

Studio Wokalne „SUKCES” funkcjonuje na Warmii i Mazurach od 20 lat jako niepubliczna placówka kulturalna, prowadząc działalność edukacyjną w dziedzinie wokalistyki. Założycielką i Kierownikiem Artystycznym Studia jest Agata Dowhań, doświadczona wokalistka śpiewająca przez wiele lat w czołowych zespołach wokalnych estrady polskiej „Partita” i „Alibabki”.
Jej bogate, różnorodne doświadczenie sceniczne podparte jest teoretycznym przygotowaniem zdobytym w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie (Dyplom w klasie śpiewu solowego- 1972r.), oraz na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (Dyplom – 1983r.)


Aktualnie funkcjonują trzy oddziały studia, na zasadzie współpracy z ośrodkami kultury w Kętrzynie, Mrągowie i Biskupcu. Zajęcia wokalne (zespołowe i solowe) wraz z Agatą Dowhań prowadzi muzyk Mariusz Garnowski. Ta wieloletnia współpraca daje owoce w postaci ciekawych projektów muzycznych opartych na autorskich opracowaniach pieśni ludowych, kolęd oraz pieśni w stylu gospel.


Na koncie dorobku artystycznego adeptów Studia jest wiele nagród na konkursach i festiwalach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, najważniejsze to: pięciokrotnie zdobyty Złoty Aplauz na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, Złoty Mikrofon na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Białymstoku , Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu „Canto Cantare” w Bydgoszczy, Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Niepokalanowie, dwukrotnie I nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W 2017r. II nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Szczecinku. W 2018r. I Nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu. Grupy łączone z oddziałów studia brały niejednokrotnie udział w imprezach poza granicami kraju m. in. w Monachium, Grunberg, Tallinie, Łucku, Wilnie, Kaliningradzie.

W programie :
* Ćwiczenia kształtujące technikę wokalną
* Nauka autorskiego repertuaru folkowego
/ repertuar stale jest poszerzany o polskie pieśni ludowe we współczesnych aranżacjach oraz wzbogacany nowymi autorskimi kompozycjami inspirowanymi muzyką ludową.
*Koncert w stylu gospel /klasyczne utwory gospel i autorskie polskich kompozytorów/
* Przygotowanie do prezentacji zespołowych i solowych na konkursach i festiwalach.
* Projekty widowisk muzyczno-teatralnych.

Obecnie powstaje projekt w oparciu o mazurskie tradycje muzyczno – obrzędowe. Mazurskie pieśni otrzymają nowoczesne aranżacje instrumentalne i wokalne, zgodne z kanonami panującymi w młodzieżowej muzyce. Obok zajęć wokalnych, równolegle będą prowadzone zajęcia teatralne i taneczne. Przewidywane są zajęcia na letnich warsztatach wyjazdowych ( edukacja połączona z letnim wypoczynkiem) Efekty pracy nad projektem planowane są na grudzień b.r.

Serdecznie zapraszamy nowych uczestników na nasze zajęcia.
Wiek 7 -19 lat,
Wymagane: dobry słuch muzyczny, poczucie rytmu, zdolności aktorskie, pozytywna energia !
ZAJĘCIA : Poniedziałek   17:00 – 19:00

Skip to content