Pracownia tańca współczesnego

Grupy tańca współczesnego pod opieką Marty Szymborskiej pracują przy Kętrzynskim Centrum Kultury od 2 lat. W poprzednim sezonie prowadzone były 4 grupy wiekowe od 5 do 15 lat. W bieżącym sezonie zapraszamy dzieci i młodzież od 6 lat. W pierwszej kolejności przyjmowane będą osoby, które już uczęszczały na zajęcia. Aby zglosic udzial nalezy wypełnić formularz online. Prosimy o przemyślane decyzje z uwagi na dużą ilość chętnych.

Spotykamy się w czwartki, od października br. w sali gimnastycznej SP na ul. Wojska Polskiego.

15.30   Na Paluszkach 2 – 6-7 lat
16.15   Na Paluszkach – 7-8 lat
17.15   Mała Grawitacja – 8-11 lat
18.30   Grawitacja – od 12 lat

Na zajęciach uczymy się podstaw tańca, kroków i figur, które wykorzystujemy do tworzenia układów tanecznych. Bawimy się i improwizujemy, rozwijamy umiejętności taneczne oraz kreatywność. Prezentujemy się na ketrzynskiej scenie oraz uczestniczymy w konkursach tanecznych.

W ciągu 2 lat działalności mamy na swoim koncie udane występy i kilka osiagnieć, między innymi:
3 miejsce dla grupy Grawitacja oraz udział Małej Grawitacji w Mazurskich Transformacjach Tanecznych w Mragowie w 2023 r.
1 miejsce w Solo Dance Contemporary w Pieckach w 2023 r. – Wiktoria Deszczyńska oraz udział Igi Ciborskiej z grupy Mała Grawitacja, Ani Żukowskiej z grupy Grawitacja

 

Instruktor:
Marta Szymborska – pedagog, choreograf, tancerka. Założycielka i choreograf Mrągowskiej Sceny Tańca Współczesnego, z którą zdobyła wiele nagród w konkursach tanecznych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Pracownik kultury z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła kulturoznawstwo, pedagogikę artystyczną, studium taneczne i teatralne, kurs coachingu oraz kurs terapii tańcem i ruchem. Od wielu lat uczy tańca dzieci i młodzież. Prowadzi także warsztaty tańca intuicyjnego oraz rozwoju osobistego jako „Poruszalnia”.
 
We wcześniejszych latach zajęcia prowadziła instruktorka Katarzyna Rakowska.

 

FOTOGALERIA

Zespół Tańca Współczesnego Gest

Warsztaty taneczne z Barbarą Pędzich

Mistrzostwa Krainy Wielkich Jezior – grupa Gest

Grupa Geścik

Grupa Nowy Mini Geścik

Grupa Gest

Skip to content