Amatorska Grupa Teatralna „Teatr u Przyjaciół”

Amatorska grupa teatralna „Teatr u Przyjaciół” powstała w 2013 roku z inicjatywy aktora Dariana Wiesnera. W ciągu kilkunastu lat grupa wystawiła liczne spektakle, od propozycji dla dzieci: „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, poprzez sztuki współczesne: „Przed sklepem Jubilera”, „Dwór nad Gubrem”, po klasykę literatury: fragmenty „Ślubów Panieńskich”, „Zemsty”, „Pana Tadeusza”.
Od 2021 roku grupa działa pod opieką artystyczną aktorki Natalii Lisickiej. W pierwszym roku współpracy wystawili spektakl “Siostrzyczki” który mieli przyjemność zaprezentować nie tylko na deskach Kętrzyńskiego Centrum Kultury, ale również w pobliskich miejscowościach (Dywity, Pilnik, Lidzbark Warmiński, Mrągowo). W sezonie 2022/23 pracowali nad komedio-dramatem “Kaleka z Insihmaan”, który mogliśmy oglądać na scenie pod koniec czerwca.

Na zajęciach teatralnych pracujemy nad improwizacją, emisją głosu, dykcją, impostacją, ruchem scenicznym, recytacją — finalnie wybierając tekst i przystępując do realizacji przedstawienia, którego wyniki prezentujemy przed Publicznością. Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania, zapraszamy każdego, kto dobrze czuje się na scenie i chce spełniać swoje pasje, niezależnie od wieku.

Grupa odbywa próby raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych, w Galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

Aktualne wiadomości, zdjęcia i relacje z prób można znaleźć na facebooku grupy: 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100087944082490

Zgłoszenia do grupy przyjmowane są w biurze KCK oraz u instruktorki grupy (natalialisicka7@gmail.com)

Instruktorka teatralna: Natalia Lisicka, natalialisicka7@gmail.com, tel. 794 699 880. 

 

FOTOGALERIA

Skip to content