Pracownia teatralna

Jarosław Olejnik od 10 lat prowadzi różne grupy teatralne na terenie powiatu kętrzyńskiego. Organizuje warsztaty, koncert, spektakle i wyjazdy do teatru. Na co dzień pracuje w szkole. Jego grupy wystawiły takie spektakle jak: „Pif-paf jesteś trup”, „Młodzież 44 – pamiętamy” (spektakl doczekał się wystawienia na deskach Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie), „Zołzy”, „Opowieść wigilijna”, „Mały Książę”. Powstały również spektakle muzyczno-słowne: „Ulica Szarlatanów” (wiersze K. I. Gałczyńskiego), „Kolumbowie” czy „Niektórzy lubią poezję…” (wiersze W. Szymborskiej).
Nr telefonu: 600 284 395
Mail: foto_jolejnik@op.pl

Grupa 7 – 14 lat – Zieloni (poniedziałek godz. 15.30 – 17.00)
Zajęcia te skierowane są do dzieci od 7 roku życia. Stworzone zostały, aby rozbudzić w dzieciach pasję teatralną, pobudzić do twórczego myślenia, do kształtowania w dzieciach wrażliwości estetycznej i wyobraźni twórczej. Dzięki zajęciom w przyjaznej atmosferze, w grupie rówieśniczej, wzmacniał poczucie pewności siebie, nauczył się przełamywać strach w kontaktach interpersonalnych, udoskonalił także, co bardzo istotne, umiejętność komunikacji niewerbalnej.
Dzięki udziałowi w zajęciach i przygotowaniach do wystawienia spektaklu dzieci otwierają się na świat i innych. Ćwiczą pamięć i wymowę, obcują z literaturą, uczą się współdziałania w zespole, w którym każdy ma określoną rolę do spełnienia i tylko poprzez współpracę wszystkich członków zespołu można odnieść sukces. Teatr jest miejscem, gdzie spełniają się dziecięce marzenia. To rzeczywistość fantastyczna, w której dzieci mogą wcielić się na chwilę w kogoś innego, np. w bohaterów znanych im bajek. Teatr uczy wrażliwości i ekspresji, a także pomaga doskonalić kreatywność i rozbudza wyobraźnie.

Grupa 15 – 18 lat – Teatromani (wtorek godz. 15.30 – 17.00)
Głównym celem zajęć jest poszerzania predyspozycji aktorskich, horyzontów artystycznych i kulturalnych. Ćwiczą zdolność i technikę zapamiętywania, koncentrację oraz zdrową sylwetkę.
Będziemy pracować w obszarach wyobraźni, koncentracji i uwagi, ruchu, głosu, zadań aktorskich:
ćwiczenia i zabawy wykorzystujące zmysły, orientację przestrzenną, oraz improwizację;
nauka koncentracji i uwagi;
świadomość ciała, koordynację oraz wykorzystanie własnych predyspozycji ruchowych;
wspólne odkrywanie naturalnej siły i barwy głosu;
ćwiczenia służące rozwijaniu w sobie potencjału aktorskiego.
Celem grupy jest przygotowanie i wystawienie spektaklu.

Grupa 15+ – Adepci poezji (czwartek godz. 15.30 – 17.00)
Do tej grupy zapraszamy miłośników poezji. Jeśli kochasz poezję, piszesz wiersze, śpiewasz i chciałbyś spróbować swoich siła na scenie to jest właśnie grupa dla Ciebie! Naszym głównym celem jest stworzenie spektaklu podczas którego zaprezentujecie wybrane przez siebie wiersze w postaci mówionej bądź śpiewanej. Sami ułożymy scenariusz i zdecydujemy co i jak pokażemy.
Podczas zajęć będziemy rozwijać kreatywność i wyobraźnię. Będziemy rozmawiać o poezji, będziemy wiersze recytować i o nich rozmawiać.

 

Pracownia teatralna na Facebooku

FOTOGALERIA

Skip to content