WESOŁE JEST ŻYCIE STARUSZKA
Grupa teatralna Kętrzyńskie Centrum Spotkań Seniora „Młoda Sercem” kolejny raz udowodniła, że może się równać z profesjonalnymi aktorami. Spektakl pt. „Kluczyk”, który odbył się 14 maja w sali widowiskowo-kinowej Kętrzyńskie Centrum Kultury licznie zebranych wprawił w zachwyt i radość.
Widzowie przez chwilę weszli do świata dwóch starszych panów, którzy umieszczeni w ośrodku leczniczym dzielili czas między posiłkami, drzemkami, rozmowami między sobą i wizytą pielęgniarki, która codziennie podawała im leki. Ot, zwykła monotonia dnia seniora. Jednak w głowach głównych bohaterów powstał szalony plan. Postanowili zaznać przygody, poczuć ten dreszczyk emocji i adrenalinę, a pomóc w tym miał tytułowy „Kluczyk”. To dzięki temu niepozornemu przedmiotowi nasi seniorzy ubrani w garnitury opuszczają ośrodek i wypuszczają się na miasto. Trafiają do knajpki, gdzie zamawiają herbatkę i ciastko. Sęk w tym, że za chwilę pojawia się tam również znana im „siostrzyczka”…
„Kluczyk” to pełna ciepła, humoru, wzruszeń i życiowej mądrości historia. To opowieść o tym, że życie starszego człowieka nie kończy się w zamknięciu szpitalnej sali, ale że … wesołe jest życie staruszka.
Spektakl powstał na podstawie scenariusza Krzysztofa Kokota, laureata Ogólnopolskich Konkursów Poetyckich.
Brawurowe role odegrały: Krystyna Kokłowska, Helena Kowalewska, Bożena Groblewska, Danuta Tomko, Zofia Werner, Maria Binder. Opiekę artystyczną zapewniła Urszula Żyżyk.
fot. Ewa Brzostek

 

 

 

Skip to content