W dniach 23-29 lipca miał miejsce Plener Malarski „Na granicy Warmii i Mazur”, w którym udział wzięło kilkudziesięciu malarzy. Wśród naszych gości byli studenci z Łotwy, Romunii i Warszawy.
W pierwszych dniach pleneru uczestnicy poznali naszą okolicę, przyrodę, architekturę. Zwiedzili m.in. kętrzyński Zamek, Święta Lipka – Sanktuarium Maryjne, Reszel, Bezławki czy Wilczy Szaniec, Wolfsschanze, Lasy Państwowe. W kolejnych dniach artyści mieli czas na tworzenie swoich prac, a także na bieżąco brali udział w warsztatach prowadzonych przez wykładowców. Wśród tematów dominują krajobrazy, urokliwe miejsca i zakątki, architektura ale także abstrakcyjne formy. Sprzyjająca pogoda oraz urzekająca okolica sprawił, że plener miał bardzo udany przebieg. Chcieliśmy, aby spotkania malarzy były okazją do wymiany doświadczeń i myśli artystycznej, a przy by „ocaliły od zapomnienia” klimat i zakątki naszego regionu.
Dziś miłym spotkaniem podsumowaliśmy wyniki kilkudniowej pracy. Naszych gości powitał Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury wyrażając podziw i podziękowanie dla artystów. Była to druga edycja pleneru malarskiego, a patrząc na efekty końcowe w planach Organizatorów jest już kolejna. 🤝Bardzo dziękujemy naszemu partnerowi WIT Szkoła Wyższa pod auspicjami PAN za wspaniałą współpracę pełną inspiracji i zapału do tworzenia kolejnych takich wydarzeń. Dziekujemy także Justynie i Agacie za przygotowanie całości wydarzenia.
Miasto Kętrzyn i jego okolice mają wiele do zaoferowania artystom. Na oficjalne otwarcie wystawy zapraszamy Państwa już 7️⃣ września do Galeria RastArt.
Skip to content