Kętrzyńskie Centrum Kultury oraz Miasto Kętrzyn zapraszają wszystkich profesjonalnych fotografów jak i amatorów do udziału w 22. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Pejzaż Polski”. Malownicze krajobrazy oraz fotografia to idealne połączenie by poznać Polskę od strony charakteru i ducha tworzących ją ziem. Do wygrania nagrody pieniężne i rzeczowe. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Patronat medialny objęło Radio Olsztyn. Chwyć za aparat, utrwal malownicze krajobrazy i zdobądź cenne nagrody!

Pejzaż Polski – to ogólnopolski konkurs fotograficzny, który cieszy się dobrą renomą od 20 lat. Co roku uczestniczy w nim spora ilość fotografów z całej Polski, są to zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Malownicze krajobrazy oraz fotografia to idealne połączenie by poznać Polskę od strony charakteru i ducha tworzących ją ziem. Za pomocą fotografii można także opowiedzieć wiele historii, w tym historię Niepodległej Polski. Samo odzyskanie niepodległości jest jednym z najczęściej wymienianym przez Polaków wydarzeń z przeszłości, stanowiących powód do dumy. Dlatego celebrując kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości warto pochylić się właśnie nad fotografią. To ona doskonale uwiecznia to co najpiękniejsze i najcenniejsze zachowując ślad dla kolejnych pokoleń. Chcemy, aby nasi rodacy poprzez ten konkurs podzielili się swoimi ujęciami malowniczej, wolnej i niepodległej Polski.

NOWOŚĆ! W tym roku do udziału w konkursie zapraszamy szczególnie miłośników fotografii przyrodniczej i macro. We współpracy z Nadleśnictwem Srokowo postanowiliśmy wprowadzić dodatkową kategorię  „Sekrety lasu” – kategoria ma na celu prezentację różnorodności przyrodniczej polskich lasów. Temat pozostawia szerokie pole do interpretacji: od ukazania relacji, jaka istnieje między człowiekiem, a otaczającą go przyrodą, po zaprezentowanie najpiękniejszego oblicza natury.

Uczestnicy konkursu mogą nadesłać do 4 zdjęć odpowiednio w dwóch kategoriach: „Pejzaż Polski” lub „Sekrety lasu”. Na fotografie czekamy do 30 września 2022 r. (liczy się data stempla) Wydrukowane prace należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Kętrzyńskiego Centrum Kultury na adres ul. Wł. Gen. Sikorskiego 24 A, 11-400 Kętrzyn (z dopiskiem na kopercie: „Pejzaż Polski 2022”). Warunkiem udziału w konkursie jest dołączenie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia.

Autorzy najlepszych prac mogą liczyć na atrakcyjne nagrody specjalne, finansowe bądź rzeczowe w tym 1500 zł za I miejsce. Nagrodzone prace oraz zakwalifikowane do wystawy zaprezentują się tradycyjnie 11 listopada podczas uroczystego wernisażu w Galerii RastArt.

Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania:

REGULAMIN-Pejzaz-Polski2022
Karta-Zgłoszenia-PEJZAŻ-POLSKI2022

 

Skip to content