Dla fanów legendarnej grupy Pink Floyd dobra wiadomość! Już 2 lipca o godz. 21:00 w kętrzyńskim Amfiteatrze odbędzie się koncert Spare Bricks z przebojami Pink Floyd! W programie multimedialne show, a w głównej roli największe hity. Wstęp wolny.

Na koncercie wrocławskiej grupy utwory z płyty „The Dark Side of the Moon” usłyszymy częściowo w polskiej wersji, dzięki czemu widowisko będzie miało wymiar nie tylko muzyczny, ale również poetycki. Znane i wielokrotnie nucone utwory, przetłumaczone na język polski nieoczekiwanie nabierają większej mocy, ponieważ poezja w rodzimym języku – niczym pryzmat – rozszczepia znaczenie słów, nadając im wiele znaczeń. A wszystko po to, aby dotknąć „światła naszej codzienności”.
Koncerty muzyki Pink Floyd zawsze gromadzą słuchaczy z kilku pokoleń ukształtowanych przez twórczość kultowego brytyjskiego zespołu. Rodzice przychodzą z nastolatkami, ale nie brakuje też studentów, nie brakuje seniorów. To dowód na to, że muzyka Pink Floyd jest ponadczasowa – wyrażała nastroje młodych w latach 60. poprzedniego stulecia i w kolejnych dekadach, a i obecnie wciąż trafia do naszej wrażliwości.
Spare Bricks przedstawi publiczności show na miarę wielkoformatowego koncertu, będącego jednocześnie muzyczną podróżą w czasie oraz nowatorskim widowiskiem.
Zespół zagra w składzie:
– Agnieszka Szpargała – śpiew, saksofon,
– Jacek Aumüller – gitara basowa, śpiew, gitara 12-strunowa,
– Paweł Wrocławski – gitara elektryczna, gitara akustyczna,
– Adam Jęczmyk – śpiew, gitara elektryczna, gitara akustyczna,
– Arkadiusz Spanier – instrumenty klawiszowe,
– Michał Witiak – perkusja.
Autorem polskich słów jest Robert Zienkiewicz, który na swoim koncie ma tłumaczenia ponad czterystu piosenek takich klasycznych wykonawców, jak m.in. The Beatles, Bob Dylan, Queen, The Rolling Stones i oczywiście Pink Floyd (we współpracy z zespołem Spare Bricks kilka lat temu powstała świetnie przyjęta na wielu koncertach polska wersja „The Wall”).

Skip to content