Za nami nastrojowy koncert z wielkimi przebojami od samego Elthona Johna czy Luisa Amstronga. Wczoraj na naszej scenie wystąpiła genialna skrzypaczka – 🎻 YLO Violin, czyli Ilona Perz-Golka oraz  Sergio Bettas – tenore włoski tenor. Bardzo dziękujemy za cudowny wieczór. 
Warto podkreślić, że pani Ilona jest pionierką jeśli chodzi o Elecktro Violin Sound – to zupełnie nowy nurt muzyczny. Skrzypaczka ma bogate wykształcenie muzyczne – ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu, a także Konserwatorium Hogeschool w Enschede w Holandii.
Muzyką interesowała się od zawsze – występowała z licznymi zespołami kameralnymi na przestrzeni lat, a także pracowała w orkiestrze Filharmonii Sudeckiej. Dzięki występom zwiedziła kawał świata. Od 2008 roku Perz-Golka gra na skrzypcach elektrycznych, łącząc muzykę rozrywkową z tą stworzoną przez znanych kompozytorów i DJ-ów.
Więcej twórczości Ylo Violin można znaleźć tutaj:
Sergio Bettas to włoski tenor, urodzony w Ferrarze we Włoszech. Muzyka od zawsze wypełniała jego życie. Zaczynał od gry na instrumentach. Pasję do śpiewu odkrył w sobie nieco później. Jest absolwentem Konserwatorium Sztuki Śpiewu w Ferrarze(Conservatorio Statale di Musica Girolamo Frescobaldi di Ferrara). Swój warsztat wokalny doskonalił również u znanego włoskiego śpiewaka operowego Nazzareno Antinori’ego. Swoją drogę zawodową rozpoczął w Teatro Regio w Parmie. Debiutował w 2006 roku rolą Manrico w Trubadurze Verdiego. W 2008 roku przyjechał do Polski i podjął współpracę z Teatrem Wielkim w Warszawie. Na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej występował w klasykach operowych takich jak: Aida, Traviata, Otello, Halka, Straszny Dwór czy Madame Butterfly.
fot. Justyna Drozd
Skip to content