Jeszcze tylko do 30 września można nadsyłać fotografie na 21. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Pejzaż Polski”, organizowany przez Kętrzyńskie Centrum Kultury. Chwyć za aparat, utrwal malownicze krajobrazy i zdobądź cenne nagrody! Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza pasjonatów fotografii zarówno amatorów jak i zawodowców do udziału w tegorocznej edycji „Pejzażu Polski”. Malownicze krajobrazy oraz fotografia to idealne połączenie by poznać Polskę od strony charakteru i ducha tworzących ją ziem.

Uczestnicy konkursu mogą nadesłać do 6 zdjęć odpowiednio w dwóch kategoriach: „Pejzaż Polski” lub „Kętrzyn – moje miasto”. Tegoroczne fotografie oceni profesjonalne jury, w którym zasiądą doświadczeni fotograficy na czele z Pawłem Uchorczakiem – miłośnik fotografii krajobrazowej, ambasador marki Manfrotto, rodowity Opolanin. Na fotografie czekamy do 30 września 2021r. (liczy się data stempla) Wydrukowane oraz zapisane na płycie lub innym nośniku, należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Kętrzyńskiego Centrum Kultury, ul. Sikorskiego 24A, 11-400 Kętrzyn (z dopiskiem na kopercie: „Pejzaż Polski 2021”). Warunkiem udziału w konkursie jest dołączenie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia. Autorzy najlepszych prac mogą liczyć na atrakcyjne nagrody specjalne, finansowe bądź rzeczowe w tym 1500 zł za I miejsce, 1000 zł za II miejsce i 800 zł za III miejsce.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii KCK tradycyjnie 11 listopada, kiedy to przypada Święto Niepodległości.  Tam też zostaną zaprezentowane wszystkie nagrodzone i zakwalifikowane zdjęcia do wystawy. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dlatego oprócz Nagrody Specjalnej przekazanej przez marszałka Gustawa Marka Brzezina, w grudniu ekspozycja zagości w Galerii Marszałkowskiej w budynku Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Organizatorzy przewidują także wydanie pokonkursowego katalogu i nie tylko.

Pejzaż Polski – to ogólnopolski konkurs fotograficzny, który cieszy się dobrą renomą od 20 lat. Co roku uczestniczy w nim spora ilość fotografów z całej Polski, są to zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Malownicze krajobrazy oraz fotografia to idealne połączenie by poznać Polskę od strony charakteru i ducha tworzących ją ziem. Za pomocą fotografii można także opowiedzieć wiele historii, w tym historię Niepodległej Polski. Samo odzyskanie niepodległości jest jednym z najczęściej wymienianym przez Polaków wydarzeń z przeszłości, stanowiących powód do dumy. Dlatego celebrując kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości warto pochylić się właśnie nad fotografią. To ona doskonale uwiecznia to co najpiękniejsze i najcenniejsze zachowując ślad dla kolejnych pokoleń. Chcemy, aby nasi rodacy poprzez ten konkurs podzielili się swoimi ujęciami malowniczej, wolnej i niepodległej Polski.

Skip to content