Za nami 3. Gala Osobowości Kętrzyna 2021! Podsumujmy to wydarzenie pod kątem kulturalnym.
Statuetkę Artysta Roku otrzymał Ziemowit Klimek – członek zespołu Immortal Onion z którym prężnie działa od kilku lat tworząc unikatową muzykę i docierając do licznego grona odbiorców. Grupa z debiutanckim materiałem wystąpiła już w 11 państwach. Artysta aktualnie pracuje nad pierwsza solową płytą, jako kompozytor i kontrabasista.
W tej kategorii nominację otrzymali także:
Łukasz Samotyha – artysta interdyscyplinarny
Dominika Siwek – wokalistka
Przemysław Koch – fotograf
Natalia Machnacz – autorka książki
Osobowością Kętrzyna w kategorii Społecznik Roku został JACA -Pomoże JAK MOŻE czyli duży człowiek o jeszcze większym sercu. Wolontariusz, od lat zaangażowany w pomoc chorym dzieciom oraz osobom potrzebującym wsparcia. Wrażliwy na ludzkie cierpienie, nie potrafiący przejść obojętnie obok stroskanej osoby. Cieszy nas to bardzo szczególnie, że mamy przyjemność pracować na co dzień z Jackiem. Gratulujemy!
W tej kategorii nominowali zostali także:
Marta Żukowska
Jarosław Olejnik
Beata Kuczyńska
Maria Kaliszewicz
W kategorii Inicjatywa Lokalna Roku nominowany był koncert „U mnie jest blisko z serca do papieru” – poświęcony Agnieszce Osieckiej. Wydarzenie przygotował niezastąpiony Jarosław Olejnik wraz z fantastyczną grupą młodych wokalistek. Ich koncert był wprost muzyczną ucztą, którą w tym roku mieliśmy okazję wysłuchać na dziedzińcu zamkowym. Serdecznie gratulacje dla pomysłodawców!
W trakcie Gali wystąpiły nasze znakomite wokalistki Paulina Prokop oraz Ola Jeznach.
Całość zakończył fenomenalny koncert Łukasz Samotyha – jest artystą interdyscyplinarnym, zajmuję się bowiem rzeźbą, rysunkiem, grafiką komputerową, działaniami przestrzennymi jak również komponuje muzykę elektroniczną. Obecnie jest studentem Wrocławskiego ASP, ukończył 3 roku na kierunku Rzeźba. Działa pod pseudonimem Elohi 33. Dorobek twórczy młodego artysty pochodzącego z Kętrzyna możemy już podziwiać w Kętrzyńskim Centrum Kultury na I piętrze (w godz.10:00-20:00) do końca października.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz wyróżnionym! Dzięki Wam kultura i wszystkie elementy które z niej powstają mają szansę zapisać się na stałe w historii Kętrzyna. Życzymy wszystkim nieustającej inspiracji i owocnego rozwoju.
fot. Dorota Gawerska
Skip to content