Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza 14 października o godz. 19:00 na koncert operetkowy „Romantic”, w którym królować będą najpiękniejsze przeboje muzyki rozrywkowej w wykonaniu znakomitego duetu:  tenora włoskiego – SERGIO BETTAS oraz skrzypaczki YLO Violin – Ilona Perz-Golka. 

W swej formie muzycznej koncert nawiązuje do występów słynnego Adrea Bocelli i cieszy się dużym sukcesem na terenie całej Polski, na długo pozostając w pamięci słuchaczy. W wykonaniu artystów usłyszymy przeboje muzyki rozrywkowej w języku włoskim i angielskim w przepięknych aranżacjach w tym przeboje Elvisa Presleya, Eltona Johna, Ennio Morricone, Franka Sinatry i innych. Muzycy występują wspólnie już od dwóch lat, wykonując muzykę we własnych aranżacjach oraz prezentując również własne kompozycje.Zarówno tenor jak i skrzypaczka posiadają bogate życiorysy muzyczne i wydane płyty.

Sergio Bettas to włoski tenor, urodzony w Ferrarze we Włoszech. Muzyka od zawsze wypełniała jego życie. Zaczynał od gry na instrumentach. Pasję do śpiewu odkrył w sobie nieco później. Jest absolwentem Konserwatorium Sztuki Śpiewu w Ferrarze(Conservatorio Statale di Musica Girolamo Frescobaldi di Ferrara). Swój warsztat wokalny doskonalił również u znanego włoskiego śpiewaka operowego Nazzareno Antinori’ego. Swoją drogę zawodową rozpoczął w Teatro Regio w Parmie. Debiutował w 2006 roku rolą Manrico w Trubadurze Verdiego. W 2008 roku przyjechał do Polski i podjął współpracę z Teatrem Wielkim w Warszawie. Na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej występował w klasykach operowych takich jak: Aida, Traviata, Otello, Halka, Straszny Dwór czy Madame Butterfly. Mimo wieloletniego doświadczenia ciągle doskonali swój warsztat pracy (obecnie u boku Jolanty Janucik – prodziekana Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie – kadencja 2016-2020). Jak podkreśla, piękny głos to nie wszystko, najważniejsze są emocje przekazywane innym. Dlatego w 2013 roku rozpoczął karierę solową. Koncertuje w całej Polsce, śpiewając zarówno utwory z klasycznego repertuaru operowego, jak i z nurtu muzyki rozrywkowej. Występy na scenie to jego żywioł. Angażował się w wiele akcji charytatywnych, m.in. w koncert Kochaj AMAtrice, z którego dochód został przeznaczony na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech.

W 2018 roku jako jeden z trzech solistów (tenor), wziął udział w Koncercie Jubileuszowym Chóru Miasta Garwolina (Msza G-dur F. Schuberta). W 2019 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta zatytułowana „Solo Amore”. W swoich koncertach, przy akompaniamencie pianina, wykonuje utwory z repertuaru takich artystów, jak m.in. Frank Sinatra,Dean Martin, Elvis Presley, Andrea Bocelli. Podczas występu usłyszeć można takie utwory jak: Love in Portofino, Besame mucho, My way, Love me tender, Always on my mind, Il mondo, Killing me softly, Vedrai vedrai, i in.

YLO Violin (Ilona Perz-Golka) – skrzypaczka jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a także Konserwatorium Hogeschool w Enschede w Holandii.
Skrzypce towarzyszyły jej przez całe życie: od momentu rozpoczęcia edukacji w wieku 7 lat, poprzez liczne koncerty z zespołami kameralnymi oraz orkiestrą Filharmonii Sudeckiej, w której pracowała. Dzięki swej działalności koncertowej zwiedziła niemal cały świat. W 2008 roku rozpoczęła swą przygodę ze skrzypcami elektrycznymi, grając muzykę rozrywkową i współpracując ze znanymi kompozytorami i Dj-ami. W 2020 roku usłyszymy YLO na największych scenach w kraju i za granicą w nowatorskim projekcie muzycznym “YLO Violin Symfonicznie”. Podczas koncertów usłyszymy utwory z autorskiej płyty ” Timeless ” – czyli muzykę nowoczesną na skrzypcach elektrycznych w aranżacji z Wielką Orkiestrą Symfoniczną.

Termin: 14 października 2021, godz.:19.00
Miejsce: Sala kinowo- widowiskowa kina „Gwiazda” w Kętrzynie
Bilety w cenie 40  zł do nabycia w kasie, codziennie w godz.14-21.00

 

Skip to content