Fotorelacją wracamy do miłych wspomnień z niedawnego koncertu zespołu Immortal Onion, który mieliśmy okazję posłuchać na dziedzińcu zamkowym Muzeum im.Wojciecha Kętrzyńskiego. Koncert wywarł pozytywne wrażenie, a publiczność wręcz owacjami na stojąco podziękowała zespołowi za wprost muzyczną ucztę. Dziękujemy wszystkim za przybycie. To z pewnością nie będzie ostatni taki koncert.
Zespół wystąpił w składzie na czele z kętrzynianinem Ziemowitem Klimkiem – kontrabas, bass, moog, Tomir Śpiołek – instrumenty klawiszowe, Wojtek Warmijak – perkusja.
Immortal Onion to trio, które powstało w 2016 r. w Gdańsku. Rok później jako laureat programu „Jazzowy Debiut Fonograficzny” Instytutu Muzyki i Tańca nagrało swoją pierwszą płytę „Ocelot of Salvation”. Muzycy wystąpili z debiutanckim materiałem w 11 państwach. Podsumowaniem dwóch lat koncertowania było wydanie w 2019 r. albumu „Ocelot of Salvation. Live in Sopot”. Kolejna studyjna płyta – „XD [Experience Design]” – ukazała się w marcu 2020 r., a pół roku później pojawiła się jeszcze epka zatytułowana „Ausfahrt XD”.
Od początku ideą przewodnią zespołu było łączenie często bardzo odmiennych gatunków. W ich muzyce słychać wpływy m.in. jazzu, muzyki filmowej i elektronicznej, minimalizmu a nawet metalu.
fot. Justyna Drozd
Skip to content