Nagrodę Grand Prix 17. Edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „Kryształowa Nuta” zdobyła Iryna Ilchyshyn z Giżycka.
Teraz czeka ją rozwinięcie kariery muzycznej, w tym wydanie singla.

W tegorocznym konkursie wokalnym ogółem w pierwszy etapie udział wzięło ponad 250 solistów z całej Polski. Jednak do drugiego etapu, czyli koncertu finałowego trafiło tylko 37 wokalistów. Spośród nich jury wybrało tych „najlepszych” i przyznało nagrody oraz wyróżnienia. Bezkonkurencyjna okazała się być giżyczanka Iryna Ilchyshyn. Sama laureatka była zaskoczona tak wielkim sukcesem.

Pierwsze miejsce wyśpiewała Magdalena Chołuj z Kielc. Drugie miejsce należy do Julii Kaczmarczyk z Elbląga, natomiast na trzecim znalazła się Natalia Kawszyn z Kielc.

  

Wyróżnienia, w tym specjalne otrzymali:

Nagroda Specjalna od Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie dla Ida Szebla z Bielawy – przepustka do II etapu warsztatowego Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajny Poezję” w Olsztynie

Nagroda Specjalna od producenta Marcina Kindla dla Oktawi Bernaś z Ornety – produkcja muzyczna + teledysk i wydanie singla oraz sesja fotograficzna Od Fundacji Zdanowicz Be Creative-Kreatywna Moc Pomagania

Nagroda Specjalna od Sadowsky Music Group dla Dominiki Siwek z Kętrzyna – produkcja muzyczna, nagranie singla

Wyróżnienia Specjalne: Jagoda Olejarz Wschowa Filip Rychcik Zakroczym
Wyróżnienie + Nagroda Dodatkowa dla Antoniny Bielinskiej z Kartuz – trymestr nauki w Akademii Talentów MamaMusicStudio

Wyróżnienie: Kaja Frankiewicz – Sława, Aleksandra Jeznach Kętrzyn

Koncert finałowy swoim recitalem uświetnił uwielbiany przez polską publiczność Robert Janowski. Na fortepianie towarzyszył mu Tomasz Filipczak. Janowski stanął także na czele składu jurorskiego, a obok niego obradowali producenci Marcin Kindla i Robert Sadowski, realizator dźwięku Ryszard Szmit oraz trener wokalny Anna Rybska. Wydarzenie odbyło się po raz trzeci w Kętrzynie. Organizatorzy już planują kolejną edycję. Za rok będzie to już „pełnoletnia” edycja. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Sponsorem transmisji na żywo jest Port Lotniczy Olsztyn- Mazury.

fot. Justyna Drozd

Skip to content