Dzień Kobiet z KCK trwa cały tydzień!
Silna, pewna siebie i zawsze gotowa na nowe wyzwania. To właśnie ona Monika Karanowska. Dzisiejsze popołudnie przy kawie upłynie nam m.in. na rozmowie o relacjach międzyludzkich.
Monika Darmofał-Karanowska – pedagog z powołania, z ogromnym sercem i determinacją by wspierać młodego człowieka, zawsze otwarta na relacje z uczniami, wspierająca każde ich działanie. Aktualnie pedagog w Liceum Ogólnokształcącym im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Realizatorka projektów edykacyjnych i warsztatów o prawach człowieka z kętrzyńską młodzieżą. Organizatorka Maratonu Pisania Listów, dla Amnesty International. W 2020 r. otrzymała nagrodę wolontariusza roku przyznawaną przez Amnesty International. Wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do czego chętnie angażuje swoich uczniów.
Zawsze aktywna i otwarta na działania na rzecz kętrzyńskiej społeczności. Gotowa do współpracy, chętnie dzieląca się swoją wiedzą, doświadczeniem i przede wszystkim czasem by pomagać i wspierać tych, którzy potrzebują pomocy. Empatyczna i oddana młodzieży, z którą ma niesamowity kontakt. Autorka licznych, bardzo interesujących i rzetelnych artkułów o tematyce profilaktycznej, wychowawczej, zmierzającej do szerzenia wiedzy na tematy relacji, wsparcia i zrozumienia młodego człowieka. Wymagająca ale przede wszystkim od siebie. Niezłomna w działaniu. Zdeterminowana by się udało choćby dziesiątki przeszkód. Wyznająca min. zasadę chcieć to móc. Nie mówi „niemożliwe”.

 

 

 

Skip to content