Na Miejskim Ratusz oraz na wielu ulicach z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości wywieszone zostały flagi narodowe. Jednak dzień 11 listopada w Kętrzynie to nie tylko święto odzyskania niepodległości, ale również rocznica nadania praw miejskich. Zostały one przyznane 11 listopada w 1357 roku przez komtura bałgijskiego Henninga Schindekopfa przez lokację na prawie chełmińskim. Wójtem – zasadźcą został Henryk Padeluche.

W związku obowiązującymi obostrzeniami nie możemy, jak co roku, zorganizować większych wydarzeń patriotycznych w tym uroczystego wernisażu Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Pejzaż Polski”. Jednak i na to znalazł się sposób.

Od jutra będą mogli Państwo podziwiać najlepsze zdjęcia prezentujące uroki Polski. Wszystko to dzięki specjalnym planszom, które pojawią się na placu Piłsudskiego. Tematyka sięga od imponujących dróg i skał aż po krainy jezior i nie tylko. Autorami zdjęć są tegoroczni laureaci oraz uczestnicy zakwalifikowani do wystawy.

Zachęcamy Państwa również do symbolicznego wywieszenia biało-czerwonych flag i do dekorowania barwami narodowymi swoich posesji, okien czy witryn. Przeżywajmy to wyjątkowe święto w najbliższym gronie, ciesząc się wspólnie z rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.