Koncertem plenerowym w kętrzyńskim amfiteatrze pożegnano w minioną sobotę 29 sierpnia wakacje 2020. Przed dość licznie zgromadzoną publicznością, głównie młodymi widzami, zaprezentowali się w kolejności SANAH i BARANOVSKI. Koncert gwiazd poprzedził lokalny support „Kętrzynianie dla Kętrzyna” z udziałem wykonawców utworu „Wszystko Będzie Dobrze”. Pożegnanie wakacji 2020 zakończył piękny pokaz laserowy.

Magia, poetyczność, nastrojowość, urokliwość i ukojenie – taka bezwątpienia jest muzyka sanah.
Artystka wystąpiła w Kętrzynie promując trasę koncertową #NoSoryTour.
jedna z najciekawszych wokalistek z nurtu tzw. quality pop na polskiej scenie. Młoda artystka już może pochwalić się niepowtarzalnym stylem pisania piosenek – w warstwie tekstowej z wdziękiem i humorem łączy młodzieżowy slang z poezją, muzycznie jak z rękawa sypie chwytliwymi, przebojowymi melodiami. Jest autorką jednego z największych przebojów w polskiej muzyce pop ostatnich lat – „Szampana”. Ma zaledwie 22 lata i zdążyła już nagrać debiutancki album „Królowa Dram”, który osiągnął statut Złotej Płyty. Do jej sławnych fanów należą min.: Dawid Podsiadło (który wykonuje jej piosenkę na swoich koncertach) oraz Matt Dusk (jazzowo-swingujący gwiazdor z Kanady zaśpiewał z nią na swej płycie). Jako, że za kilka dni artystka obchodzi swoje kolejne urodziny widzowie zgromadzeni w amfiteatrze nie tylko wspólnie wykonywali z Sanah jej utwory ale także na zakończenie występu odśpiewali gromkie „Sto lat”.

Idealnym wprowadzeniem w koncertowy nastrój okazał się występ naszych kętrzyńskich wokalistów. Jeszcze raz wielkie brawa dla pana Włodka Chmala, młodziutkiej Uli Kosaty, Oli Jeznach, Michała Kasperowicz, Macieja Wróbla i Bartłomieja Zdanowicza. Mamy nadzieję, że piosenka „Wszystko będzie dobrze” także osłodzi wam powrót do wrześniowych obowiązków.

BARANOVSKi – polski wokalista, autor tekstów i kompozytor a także finalista czwartej edycji programu „The Voice Of Poland”. To właśnie on zagrał specjalnie w Kętrzynie na finał Pożegnanie Wakacji 2020. To była mieszanka niesamowitych dźwięków, które znajdziecie na jego najnowszej płycie „Zbiór”. Posłuchajcie koniecznie. Wieczór podsumował nam widowiskowy laserowy pokaz. Tym akcentem miło, ale z lekkim smutkiem pożegnaliśmy tegoroczne wakacje. Miejcie się zdrowo i bądźcie uśmiechnięci!

fot. Justyna Drozd