To informacja na którą czekało wiele osób. Od 12 czerwca będzie można wybrać się na seans filmowy. Kętrzyńskie Kino „Gwiazda” wznawia projekcje. Kinomaniacy będą jednak musieli zastosować się do rygorystycznych zasad bezpieczeństwa. Jakich?

Jak informuje Kino „Gwiazda” w piątek 12 czerwca odbędą się pierwsze seanse filmowe. Na początku zostaną wyświetlone takie filmy jak: „Sonic. Szybki jak błyskawica” (godz.14 i 16), „Swingersi (godz.18:00) oraz „Sala samobójców. Hejter. (godz. 20:00) Bilet zakupimy wyłącznie w kasie kina.

Po trzymiesięcznej przerwie z pewnością wiele osób zechce skorzystać z tej oferty. Jednak każdy kinomaniak musi być też przygotowany na to, że obowiązują nowe zasady. Wytyczne nałożone na kina otwarte od 6 czerwca 2020 r. to m.in. obowiązek zakrywania nosa i ust, dezynfekcja rąk. W kinie obowiązuje też odstęp jednego fotela kinowego pomiędzy osobami niezamieszkującymi razem.

Długo czekaliśmy, aż będziemy mogli ruszyć z kinem i przedstawić jego repertuar. To nas bardzo cieszy, ale musimy odnaleźć się w nowych realiach. Dlatego prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do zasad panujących w naszym kinie. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych Widzów to priorytet. – podkreśla Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor KCK.

Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi dostępnymi na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na sali może znajdować się do 50% widzów, czyli w przypadku kętrzyńskiego kina będzie to 79 osób, gdyż sala ma 159 miejsc.

Ponadto udział widzów w seansie jest dopuszczalny pod warunkiem:

– zakrywania ust i nosa przez widzów
– zachowania jednego wolnego miejsca między widzami;

Obowiązek zachowania jednego wolnego miejsca między widzami nie dotyczy:

– widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia;
– widza, który uczestniczy w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności,
– osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności,
– osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;
– osób wspólnie zamieszkujących lub pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.

Bilety zakupimy wyłącznie w kasie kina. Do tego należy wypełnić i wziąć ze sobą specjalny formularz dostępny na stronie: www.kino.ketrzyn.pl. Kasa czynna jest od 12 czerwca w godzinach: 14-21.00 w tygodniu oraz od 13-21.00 w soboty i niedziele. Oczekując na projekcję i wejście do sali kinowej należy również zachowywać między osobami odstęp 2 metrów. Po każdym seansie będzie odbywała się dezynfekcja i wietrzenie sali. Niestety nie skorzystamy również z szatni. Co nie zmienia faktu, że po tak długiej przerwie warto wybrać się do kina.