Tegoroczne Dni Kętrzyna zostały odwołane. W związku z niepewnością dotyczącą epidemii koronawirusa Urząd Miasta Kętrzyn podjął decyzję o rezygnacji z imprez m.in. w ramach święta miasta.
Zmuszeni jesteśmy wobec braków jakichkolwiek informacji do odwołania wszystkich imprez masowych w Kętrzynie, które zostały zaplanowane na najbliższy sezon, czyli na kulturalne lato, łącznie z Dniami Kętrzyna. – poinformował Maciej Wróbel zastępca burmistrza Miasta Kętrzyn.

Zorganizowanie imprezy w obecnej dobie jest niemożliwe i nic nie wskazuje by sytuacja miała się prędko unormować. Imprezy masowe oraz wydarzenia kulturalne, a także działalność instytucji kultury czy sportu została zawieszona z uwagi na rozporządzenie Ministra Zdrowia. Wiele polskich miast już odwołało lub właśnie odwołuje wydarzenia a także ogranicza swoją działalność.
Jak tylko pojawią się jakiekolwiek wytyczne dotyczące możliwości organizowania imprez. Kętrzyńskie Centrum Kultury rozpocznie aktualizację kalendarza i uruchamiania wydarzeń kulturalnych w mieście w oparciu o wcześniej zakontraktowanych artystów – podkreśla zastępca burmistrza

Obecny czas jest szczególny dla instytucji kultury i dotyka też artystów. Jednak jak mówi Bartłomiej Zdanowicz dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury, placówka nie zamyka się na kultrę: Trzeba sobie radzić w tych czasach. My jako Centrum Kultury, jako instruktorzy, wszyscy pracownicy nie składamy broni, a wręcz przeciwnie. Dostosowaliśmy się do warunków jakie teraz panują i przenieśliśmy swoje działania do Internetu.

To jeden z niewielu domów kultury, który proponuje zajęcia online siedem dni w tygodniu. Może z nich skorzystać dosłownie każdy, a oferta wcale nie jest skromna. Do wyboru są trzy rodzaje tańca, zajęcia plastyczne, teatralne muzyczne czy komputerowe. Codziennie o godz. 17:00 na kanale Youtube instruktorów KCK można spotkać w wirtualnych pracowniach. To prosty i przyjemny sposób by rozwijać swoje pasje lub też nauczyć się zupełnie nowych rzeczy.
Na tym nie koniec. Kętrzyńskie Centrum Kultury już teraz zaprasza wszystkich mieszkańców na Kętrzyńską Majówkę 2020 w klimacie PRL w formie online. Zwieńczeniem weekendu będzie KONKURS NA NAJLEPSZE PRZEBRANIE RODEM Z PRL-u.
Zdradzę tylko, że to będzie mini spektakl z przeniesieniem się właśnie w tamte czasy. Zachęcam bardzo serdecznie do udziału w konkursie na najciekawszą stylizację z epoki PRL-u. Dlatego róbcie zdjęcia nie tylko indywidualnie. Niech to będzie rodzinna zabawa. – zachęca dyrektor KCK.

Do wygrania m.in. rower, bony na zakupy i wiele innych. Rozstrzygniecie konkursu 3 maja podczas finałowej transmisji na kanale Youtube oraz Facebook.