Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Doskonale wiemy, jak bardzo kochają Państwo spektakle teatralne, które zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem, stąd kolejna nasza propozycja spotkania
z komediową sztuką teatralną o wdzięcznym tytule „KARIERA PO POLSKU”.

To historia dwóch spryciarzy, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą „karierę”.
Przypadek sprawia, że żona burmistrza małego miasteczka, chcąc zemścić się na zdradzającym ją w jej mniemaniu mężu, postanawia mu udowodnić, że burmistrzem może zostać każdy i przebrana za żebraczkę, udaje się do miasta żeby znaleźć kogoś, kogo mogłaby namówić na udawanie przed burmistrzem eksperta od ekonomii.
Spotyka dwóch cwaniaków i od tej chwili ciągnie się przez całą sztukę pasmo nieprzewidzianych zdarzeń i pomyłek. W dodatku na wieść o tym, że gdzieś w Polsce pojawił się geniusz od spraw gospodarczych, do miasteczka przyjeżdża sam minister gospodarki. Od tego momentu kariera cwaniaków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie. Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan, wywraca do góry nogami.  Wszystko bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa również papuga, która co chwila we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki. Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami żeby zrobić karierę. Karierę po polsku. Komedia, prawdziwa komedia.

Obsada w Kętrzynie:
Sylwester Maciejewski
Tadeusz Ros
Michał Pietrzak
Adrianna Biedrzyńska

Termin: 14 marca 2019 r. (czwartek)
Miejsce: Sala kinowo-widowiskowa Kina Gwiazda
Godzina: 18.00
Bilety: 70 zł do nabycia w kasie kina Gwiazda.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!