Pracownia fotograficzna

Kętrzyńska Grupa Fotograficzna KURS działająca przy Kętrzyńskim Centrum Kultury powstała w styczniu 2017 roku. Założycielem grupy i jednocześœnie instruktorem jest Andrzej Frankowski – kętrzyński pasjonat fotografii.

Celem Kętrzyńskiej Grupy Fotograficznej KURS jest krzewienie wśœród społecznośœci Kętrzyna sztuki zwanej fotografią. Fotografia owa jak płynna materia daje się poznać z wielu stron, pokazuje możliwoœści, style oraz różnorodnośœć dostrzegania. Poznajemy od kuchni jak powstaje fotografia – szukamy inspiracji, tematu oraz pomysłu. Opiekujemy się naszymi podopiecznymi oraz wyszukujemy indywidualnego œśrodka wyrazu, który każdemu pasjonatowi przyœświeca.

Jesteœmy w różnym wieku oraz pochodzimy z różnych œśrodowisk, mimo tych różnic wspaniale znajdujemy wspólny język, a jest nim właśœnie zamiłowanie do „uchwycenia tej chwili”. Spacery, plenery zajęcia w studio oraz omawianie i obróbka zdjęć jest naszą codziennoœścią.

Mamy na koncie wystawy, ogólnopolskie plenery fotograficzne oraz czynnie uczestniczymy w imprezach, koncertach, wystawach, meczach i turniejach organizowanych przez Nasze miasto Kętrzyn.
Jeżeli czujesz, że to może właœśnie fotografia odmieni Twój obecny stan i odkryjesz w sobie pasję … przyjdżŸ do nas, zobacz, oceń i podejmij decyzję !

Spotykamy się w każdy wtorek i czwartek o godzinie 17.00 w sali fotograficznej na II piętrze Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

Zapraszamy każdego ciekawego nowych przygód związanych z fotografią. Chcemy krzewić kętrzyńską kulturę i sztukę a także pokazać innym, że mieszkamy w bardzo pięknym miejscu o ciekawej historii, ale też chcemy pozostawić po sobie cośœ dobrego, co pozwoli innym poznanie naszych czasów.

Wyposażenie pracowni:

atelier – tła, softboxy
ciemnia analogowa (3 stanowiska)
sprzęt do cyfrowej obróbki zdjęć i filmów/komputery (6 stanowisk)
kamera HDV (Canon XH A1) z oprzyrządowaniem

Aktualności Kętrzyńskiej Grupy Fotograficznej KURS na Facebooku

Fotogaleria

 

Skip to content