Kętrzyński Teatr Czarno-Biała Strefa Tańca

Kętrzyński Teatr Czarno-Biała Strefa Tańca działa w Kętrzyńskim Centrum Kultury. Jest nowatorskim projektem teatru tańca, w którym jednym z podstawowych elementów jest wykorzystanie dorobku Hiphopowej kultury, która w połączeniu z kulturą wysoką daje niepowtarzalny efekt, oraz wprowadza powiew świeżości na scenie teatralnej. Logo Teatru zainspirowane jest koncepcją „Yin & Yang” – symbolizującą dwa kontrasty, które wzajemnie się uzupełniają i przeplatają. Kolor czarny w naszym przypadku symbolizuje kulturę z ulicy – Hip-Hop, Breakdance oraz muzykę rap, natomiast kolor biały symbolizuje kulturę wysoką – taniec współczesny, balet oraz muzykę poważną. Wspólnie tworzymy nierozerwalną całość, w której idealnie współgrają ze sobą dwa odmienne światy, dwie skrajne kultury.
Założycielami Teatru są: Katarzyna Rakowska, oraz Piotr Frąckiewicz – doświadczeni instruktorzy tańca, którzy wielokrotnie udowodnili swoimi osiągnięciami, na co ich stać! Każdy spektakl realizują z wielkim rozmachem, angażując przy tym ogromną ilość zdolnych tancerzy.

Staramy się każdego roku zrealizować nowy spektakl. Pierwsze próby rozpoczynają się już we wrześniu, tak aby z końcem roku kalendarzowego było gotowe całe widowisko. Przygotowanie godzinnego spektaklu to setki prób tanecznych i teatralnych, przygotowanie strojów oraz dekoracji. Każdy z realizowanych spektakli posiada ciekawą fabułę i zaskakującą dramaturgię. Na scenie występują tancerze, którzy mają na swoim koncie liczne sukcesy zdobyte w Polsce jak i również poza granicami naszego kraju. Jesteśmy otwarci na każdą współpracę. Chętnie zagramy w Twoim mieście.

Nasi podopieczni podzieleni są na dwie grupy – dziecięcą i młodzieżową. W grupie dziecięcej najczęściej realizujemy bajki, natomiast grupa młodzieżowa podejmuje się trudniejszych i bardziej ambitnych tematów. Miejsca gdzie wystawialiśmy Nasze spektakle: Pijalnia Głowna w Krynicy Zdroju, Teatr Lalka w Warszawie, Teatr Biblioteki Narodowej w Warszawie, Dom Kultury Ariadna w Łodzi, Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, Węgorzewskie Centrum Kultury, Centrum Kultury w Łukcie, Kętrzyńskie Centrum Kultury, Giżyckie Centrum Kultury, Słupskie Centrum Kultury, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Gimnazjum Polskie w Mejszagole na Litwie.

Kontakt:
Katarzyna Rakowska – k.a.rakowska@wp.pl
Piotr Frąckiewicz – piotr.f.ketrztn@gmail.com
Tel. 500 351 690

Aktualności Kętrzyńskiego Teatru Czarno-Biała Strefa Tańca na Facebooku

Królewna śnieżka

Kierunek Nieznany

Kamerun – podróż marzeń

Dzieciaki z Dobrą Nowiną

Opowieść Wigilijna

Dziewczynka z zapałkami

SZUKAJĄC SIEBIE – nieSZCZĘŚLIWY w mediach społecznościowych – spektakl Teatru Czarno-Białej Strefy Tańca zrealizowany przez Stowarzyszenie Hip Hop Mazury.

Realizację działania sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Działanie dofinansowano przez Miasto Kętrzyn w ramach zadania publicznego Kultura i Ochrona Dziedzictwa Narodowego.

Realizacja projektu, koncepcja choreograficzna – Izabela Frąckiewicz.
W spektaklu wystąpiły: Hanna Kołdys, Sandra Milewska, Oliwia Popielarz, Lena Ulkowska, Maja Król, Wiktoria Grabowska, Wiktoria Celińska, Weronika Skrzypczyńska.
Realizacja nagrania video – Piotr Frąckiewicz.
Kontakt: piotr.f.ketrzyn@gmail.com
www.facebook.com/Stowarzyszenie.HipHop.Mazury

FOTOGALERIA

Skip to content