Miesiąc
Miesiąc
Wykaz
Wykaz
Tydzień
Tydzień
Dzień
Dzień
Kategorie
Kategorie
Znajdź
Znajdź

Wydarzenie: 'Kętrzyński Wieczór Kabaretowy'

Koncerty
Data: Niedziela, Lipiec 15, 2012 At 18:00

Kabaret Pod Wyrwigroszem
Kabaret Młodych Panów
Kabaret Jurki

Amfiteatr, ul. Kajki 2

Ceny biletów: 20; 30 zł

Kabaret Jurki
Mimo lekkości scenicznej bardzo poważnie traktują odbiorców, dbając nie tylko o treść ale i formę spektaklu. Oglądający program czują, że to co widzą zostało zrobione specjalnie dla nich. JURKI reprezentują wysoki poziom żartów i umiejętności aktorskich. Każdy z artystów, a jest ich troje, to duża indywidualność. Razem udaje im się stworzyć zgrany zespół i dobry program. W 1996 r. na PACE zachwycili jurorów i krakowską publiczność stworzeniem tzw. nurtu sierocego, przedstawiającego grupę ludzi onieśmielonych, zagubionych na scenie, zaskoczonych reakcją publiczności, czego efektem było kłanianie się w środku skeczu. Zdobyli wówczas I Nagrodę. Ich kolejne programy mają już inną formę, ale tak samo świetne pomysły.
Kabaret Młodych Panów
Pomimo tego, że Kabaret Młodych Panów tworzą artyści z dużym doświadczeniem i dorobkiem scenicznym, kabaret jest wciąż bardzo "młody". Znajduje się w fazie intensywnego rozwoju, ciągłego odkrywania swoich możliwości, poznawania mocnych i słabych stron, kształtowania niepowtarzalnego stylu i szukania swojej drogi. To jeden z najbardziej utytułowanych zespołów młodego pokolenia. Laureaci wszystkich znaczących konkursów w Polsce, zwycięzcy przeglądu Paka 2007. Kabaret Młodych Panów prezentuje humor społeczno - obyczajowy, z duża dawką ironii w stosunku do tego, co się aktualnie w naszym państwie dzieje. Celne spostrzeżenia, odwaga i umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji to ich cechy rozpoznawcze. Pełen profesjonalizm, a zarazem śmiech, który nie tylko bawi, ale również uczy.
Kabaret pod Wyrwigroszem
Kabaret pod Wyrwigroszem został założony w październiku 1990 roku z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Początkowo grupa nosiła nazwę Somgorsi (obecną nazwę kabaret przyjął po reaktywacji w 1994 roku). Kabaret współpracuje z radiem RMF FM, realizując „Między Bugiem a prawdą" – cykl słuchowisk satyrycznych o rodzinie pochodzącej z Kresów.
Obecnie KPW występuje w składzie Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Maurycy Polaski, Andrzej Kozłowski oraz Tomasz Olbratowski.


Znajdź w kalendarzu

Wykonany przez: ExtCalendar 2