Wyjazdy
Zespół Taneczny "Ges" w Suwałkach - 15.06.2012 Drukuj Email
Dodał: Administrator   
     W dniu 15 czerwca zespół „GEST” wziął udział w XII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”. Obok festiwali piosenki i tańca w Koninie i Kielcach „Muszelki Wigier” należą do najbardziej znanych festiwali w Polsce. Od wielu lat organizatorzy współpracują z telewizja publiczną TVP 1 oraz innym mediami. Przez cały okres trwana festiwalu jego formuła ulegała zmianie, dziś obok zespołów ludowych tańczą także współczesne. Z roku na rok pojawia się również coraz więcej wykonawców (w tym roku ponad 115 piosenkarzy i 26 zespołów tanecznych).  15 czerwca można było zobaczyć zespoły taneczne z Polski, Rosji i Ukrainy.

     W Suwałkach „GEST” zaprezentował układ taneczny „Sen”. Jury w składzie: Justyna Lichacy, Ewa Przekop, Barbara Słabicka, Regina Vilkieline (Litwa) oraz Evgeniya Atłanowa (Rosja) po obejrzeniu wszystkich propozycji tanecznych przyznało tancerkom z Kętrzyńskiego Centrum Kultury „Brązową Muszelkę”.

      Skład zespołu: Edyta Pucyk, Samanta Pucyk, Iza Andrearczyk, Agata Andrearczyk, Asia Awtuch, Monika Romańczuk, Patrycja Ciszkowska, Iza Filar, Maria Poćwiardowska.