Notatka z wyjazdu do Ełku. Drukuj
Dodał: Administrator   

ImageW dniu 22.01.2011r. godz. 10.30 Chór Seniora „Pod Niedźwiadkiem” wyjechał do Ełku na zaproszenie Chóru Seniora „Pojezierze”, który obchodził swoje 30-lecie. Powstał w 1981r. Z tym chórem spotykamy się już od kilku lat. W tym samym dniu było obchodzone 10-lecie Święta „Babcinego Pampucha”. Przygotowaliśmy piosenki pod kierownictwem Pana Henryka Gierwela. Wystąpiło 10 zespołów. Nasze panie przygotowały wypieki (to jest obowiązek na to Święto). Uroczystości rozpoczęły się o godz. 13.00. Życzenia dalszych sukcesów dla „Pojezierza” składały takie władze jak: Senator Marek Konopka, Burmistrz Miasta oraz władze powiatu. Gratulacjom nie było końca. Od wszystkich zespołów Chór otrzymywał listy gratulacyjne, upominki i kwiaty. Nasz zespół przekazał piękny obraz z dedykacja na dalsze lata w  formie książki. Atrakcją programu były wybory Miss „Babcinego Pampucha”. Panie miały dwa wyjścia. Mamy tę satysfakcję, że nasza Miss Krystyna Pucyk bezapelacyjnie pokonała wszystkie inne kandydatki i zdobyła koronę, szarfę, berło i samochód (dziecinny, wprowadzony na sznurku na scenę). Było dużo śmiechu. Nasza Miss prezentowała kętrzyńską kwiaciarkę, która zwiastowała nadchodzącą wiosnę.

ImageW występach nasz zespół pomimo braku 5 osób nieobecnych z powodu choroby, wypadł pod względem ubioru i śpiewu bardzo dobrze.

    O godz. 16.00 był poczęstunek tortem z okazji 30-lat i obiad dla wszystkich uczestników. Stoły były pełnie jadła, a najbardziej smakowały gorące  kartacze (pyzy) prosto z gara, polewane skwarkami. Jedz ile chcesz.

    Podczas biesiady trwały tańce, śpiewy. O godz. 18.30 wyjechaliśmy w drogę powrotną. Wszystkie nasze Panie Anna Ambrosewicz, Stefania Zalewska, Zofia Jasińska, Łucja Bagińska, Teresa Magnuszewska za wypieki, zgodnie z oceną Jury otrzymały dyplomy  
  i upominki. Wypieków było 30 rodzajów.

                                                                                    Przewodnicząca

                                                                        Klubu Seniora „Pod Niedźwiadkiem”

                                                                                    Wanda Romaniuk

 

Image

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 8977 | Czytaj całość

 
Klub Seniora "Pod Niedźwiadkiem" Drukuj
Dodał: Administrator   
Image
 
     Klub Seniora skupia osoby starsze przebywające na rentach i emeryturach z terenu miasta Kętrzyn. Powstał w latach siedemdziesiątych a pod obecną nazwą - "Pod Niedźwiadkiem" funkcjonuje od 1998 roku. 
       W okresie 1998 – 2006 przewodniczącą klubu była pani - Barbara Pietrzak. Od roku 2007 przewodniczącą klubu jest pani - Wanda Romaniuk.. Duchem i wsparciem Klubu jest dyrektor KCK - mgr Mirosław Jan Bogdanowicz, który swoją wiedzą i grą na akordeonie wspiera pomysły członków Klubu.
       Klub w swych szeregach skupia około 70 członków. Spotkania to okazja do bycia razem wielu osób samotnych ale także małżeństw, to przyjazne i wytworzone więzi do wspólnego działania.
Klub organizuje wspólne spotkania, ogniska, zabawy, wyjazdy i wycieczki. Pod egidą klubu działa chór „Melodia”. Czynnie uczestniczy w życiu miasta. Członkowie Klubu występują na wielu imprezach kulturalnych, religijnych i patriotycznych. Czynnie występują na imprezach organizowanych przez inne ośrodki i kluby seniora z terenu Warmii i Mazur, m.in. w Wydminach, Reszlu, Ełku.
Posiadają wiele dyplomów i wyróżnień za udział w wielu konkursach. Domeną członków Klubu jest pisanie wierszy i słów do popularnych piosenek. Piosenki mówią o życiu emeryta o mieście i sytuacji dnia codziennego.
       Sztandarową imprezą organizowaną od 2004 roku w Kętrzynie są Spotkania Artystyczne Klubów Seniora „Złocisty Niedźwiadek”, podczas której dorobek artystyczny prezentują zaprzyjaźnione kluby seniora z naszego regionu.
       Dzięki wsparciu i adaptacji pomieszczeń przez Burmistrza Miasta Krzysztofa Hećmana Klub Seniora „Pod Niedźwiadkiem” ma swoja siedzibę przy ul. Miejskiej 7

Spotkania w Klubie odbywają się w siedzibie Klubu ul. Miejskiej 7
w każdy WTOREK I PIĄTEK godz. 15.00 – 18.00

Przewodnicząca Klubu – Wanda Romaniuk

tel.(89) 751 25 53 fax. (89) 751 22 38
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 7050 | Czytaj całość